« Powrót do poprzedniej strony

Kradzieże w stolicy – Targówek, Żoliborz, tu codziennie „giną” auta

Złodzieje złapani na gorącym uczynku. Ich celem była Toyota C-HR

Rozpracowano grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżą japońskich samochodów. Złodzieje zostali zatrzymani na gorącym uczynku w Warszawie, choć ich działalność obejmowała całą Polskę oraz Niemcy. Kiedy kradli, jeździli po mieście Skodą Octawią lub Lexusem. Tego wieczora byli obserwowani, działali spontanicznie i niczego nie podejrzewali. 

 

Kierowca wraz z dwoma pasażerami wyjechał z Marek samochodem marki Lexus IS 300 i pojechał w kierunku ul. Radzymińskiej. Zwalniał za każdym razem kiedy przejeżdżał obok samochodów marki Nissan, Mazda lub Toyota. Ostatecznie zdecydowali się ukraść hybrydową Toyotę C-HR, dlatego wszyscy wysiedli z auta i kiedy dwaj mężczyźni obserwowali teren, jeden z nich próbował się włamać do Toyoty. Ostatecznie próba kradzieży się nie udała i mężczyźni wrócili do Lexusa. Tu przeczytasz o odzyskaniu Lexusa RS przez LoJack 

Wtedy do akcji wkroczyła policja. Kiedy podejrzani wrócili do Marek, policjanci próbowali ich zatrzymać. Choć kierowca Lexusa próbował uciec samochodem, został zatrzymany w pościgu, tak jak drugi mężczyzna, który próbował uciekać pieszo. Zatrzymany został również lexus, którym poruszali się podejrzani. Policja przeszukała ich mieszkanie, gdzie zabezpieczono przedmioty, który prawdopodobnie służyły podejrzanym do kradzieży: sprzęt elektroniczny do przechwytywania sygnału z kluczyka, zagłuszarkę GPS i telefony komórkowe. Dodatkowo przeszukano także inne miejsca, w których przebywali mężczyźni. Jednym z nich była wynajmowana hala w Stanisławowie Wielkim, gdzie znaleziono zdemontowaną mazdę skradzioną pod koniec lutego z Żoliborza. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali aresztowani na najbliższe 3 miesiące. Obydwaj usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. 

 

Jeśli jesteś posiadaczem samochodu marki Nissan lub Mazda, poszukaj zabezpieczenia po kradzieży. Jednym z rozwiązań jest system radiowy LoJack, który nie korzysta z technologii GPS/GSM. Dzięki temu masz pewność, że w chwili kradzieży system nie będzie zagłuszony przez zagłuszarkę, której standardowo używają złodzieje. LoJack korzysta z fal radiowych, za pomocą których lokalizuje sygnał skradzionego pojazdu, dzięki nadajnikowi zamontowanemu w pojeździe. O tym, jak dokładnie działa system radiowy i moduł LoJack, przeczytasz tutaj. 

 

JAK DOKŁADNIE LOJACK ODZYSKUJE SKRADZIONE POJAZDY?