« Powrót do poprzedniej strony

Sposoby kradzieży samochodów

Skradziony samochód odzyskany przez policję

Złodzieje stają się coraz bardziej bezczelni, jeśli chodzi o sposób, w jaki mogą ukraść nasze auto – dosłownie zabierają go właścicielowi sprzed nosa. Jak to robią? Nasz tekst przybliży 5 nowych sposobów kradzieży, dzięki ich znajomości będzie można uchronić się przed zuchwałymi kradzieżami samochodów.

Na stłuczkę

Rzecz najczęściej dzieje się na parkingu. Złodziej czeka w swoim samochodzie, aż ofiara wsiądzie do swojego. Potem rusza i w trakcie manewru uderza w auto ofiary i odjeżdża. Poszkodowany wychodzi ze swojego samochodu i próbuje zwrócić na siebie uwagę winnego stłuczki,  często biegnie przez parking, a w tym czasie drugi ze złodziei wsiada do samochodu ofiary i odjeżdża.

Na butelkę

Złodziej umieszcza plastikową butelkę pod tylne nadkole w samochodzie, po czym sam chowa się i obserwuje samochód. Kiedy ofiara wsiada do swojego auta i rusza, ukryta butelka zaczyna hałasować. Zdezorientowany kierowca wysiada, żeby sprawdzić, co się dzieje, a wtedy złodziej wyskakuje ze swojej kryjówki, wsiada do samochodu i odjeżdża.

Na kartkę

Na tylnej szybie zaparkowanego auta złodziej umieszcza kartkę. Kierowca samochodu ma w ten sposób zasłonięty widok i nie może wyjechać z parkingu. Wysiada więc z auta, żeby usunąć kartkę z szyby, a w tym czasie, dosłownie spod ziemi, wyskakuje złodziej, wsiada za kierownicę i rusza.

Na kupca

Ofiarą tego przestępstwa padają osoby, które chcą sprzedać samochód. Na ogłoszenie odpowiada osoba, która jest zainteresowana kupnem pojazdu, umawia się z właścicielem i przyjeżdża, żeby obejrzeć samochód. Sprawia wrażenie naprawdę chętnej na kupno auta, wypytuje o wszystko ze szczegółami. Prosi o jazdę testową. Zaufanie właściciela budzi fakt, że „kupiec” zostawia mu w zastaw swoje auto. Tymczasem złodziej odbywa jazdę testową i znika, a jego samochód okazuje się kradzionym…

Na gaz

Kierowca siedzi w zaparkowanym samochodzie, coś sprawdza, może gdzieś dzwoni, albo ma chwilowy odpoczynek podczas trasy. Złodziej zakrada się do samochodu, rozpyla gaz usypiający, a potem wyrzuca ofiarę z auta i kradnie samochód wraz z dokumentami i innymi wartościowymi przedmiotami pozostawionymi w aucie.

 

Warto wiedzieć, jakimi sztuczkami posługują się złodzieje, aby pozbawić nieświadomego kierowcę jego samochodu. Ostrożności nigdy za wiele, trzeba mieć się na baczności, aby nie stać się ofiarą kradzieży samochodu.
A jeżeli chcesz być spokojny o swoje auto, już dziś dołącz do systemu LoJack, w przypadku kradzieży namierzymy Twój samochód i na pewno do Ciebie wróci.