Prasa

Artur Barciś odzyskał skradziony samochód dzięki LoJack
Artur Barciś: Odzyskałem mój samochód dzięki LoJackowi! Poniżej przedstawiamy wywiad z aktorem Arturem Barcisiem, który odzyskał skradziony samochód dzięki systemowi LoJack. Czy samochód odgrywa ważną rolę w Pana życiu zawodowym? Ogromną, właściwie trudno mi sobie wyobrazić życie bez samochodu. Mieszkam w lesie poza miastem. Co prawda, mój dom znajduje się w granicach Warszawy, ale autobusy dochodzą tam bardzo rzadko. Przy tempie, w którym żyje i przy ilości rzeczy, które muszę codziennie załatwić, bez samochodu... Czytaj więcej »
Szczegółowy test skuteczności działania Systemu LoJack został opisany w artykule Samochód to nie igła w stogu siana, jaki ukazał się w dodatku miesięcznika Auto Świat – Przyjazny Kierowca. Auto wyposażone w System LoJack zostało ukryte w centrum Warszawy, w pobliżu Dworca Centralnego, gdzie występują silne zakłócenia elektromagnetyczne. Dla utrudnienia warunków poszukiwania auto zaparkowano na parkingu podziemnym, cztery kondygnacje pod ziemią. Po zgłoszeniu pozorowanej kradzieży operator systemu - LoJack zdalnie... Czytaj więcej »
W poniedziałkowe popołudnie dyżurny policji został poinformowany o kradzieży samochodu V-gen Passat z terenu Bemowa. Ponieważ auto było wyposażone w system LoJack, operator firmy ustalił sygnał nadawania. Zlokalizowane auto zaparkowane było przy ulicy Puszczy Solskiej. Policjanci zorganizowali zasadzkę na ewentualne osoby chcące przyjechać po samochód. Godzinę po północy do obserwowanego samochodu podeszło dwóch mężczyzn. Jeden z nich otworzył drzwi od strony kierowcy natomiast drugi, otworzył pokrywę silnika.... Czytaj więcej »
Niestraszne mu mody, trendy i koniunktury. Niestraszni konkurenci. Ten outsider współczesnej motoryzacji to Ford Crown Victoria, znany również jako Crown Vic lub po prostu Vic. Horror dla ekologa i ekonomisty, spełnione marzenia amerykańskich liberałów i koncernów paliwowych. Jest taka reklama – facet ogląda samochody w salonie i mówi do sprzedawcy: - Chciałbym, by był wygodny jak limuzyna, szybki jak coupe, pojemny jak pikap i oszczędny jak mini-van”. Diler uśmiecha się i kręci głową: - Niemożliwe. Rzeczywiście.... Czytaj więcej »
Jak to wygląda w statystyce... Mazowieccy policjanci wskazują na zahamowanie tendencji wzrostowej kradzieży samochodów (6297 aut zniknęło na stałe, a 1904 "na krótko" w 1999r.; w 2003 r. już tylko 2220 pojazdów, a rok później 2140). Spada też liczba kradzieży z włamaniem (od 24894 w 1999r. do 14395 w 2003r. i 3156 w 2004 r.) oraz kradzieży pozostawionych bez opieki cudzych rzeczy (18397 w 1999 r., 12448 w 2003 r. i 3870 w 2004 r.). I, co powinno cieszyć kierowców jadących w dalekie trasy, wciąż maleje liczba napadów... Czytaj więcej »
Są dwa sposoby na złapanie złodzieja samochodowego na gorącym uczynku. Pierwszym jest zainstalowanie głośnego alarmu samochodowego. Ponieważ nie mam żadnych danych to potwierdzających mogę mieć jedynie wrażenie, że metoda ta jest efektywna na poziomie mniej więcej 0%. Drugim sposobem jest cichy alarm, urządzenie typu sprzedawanego przez LoJack Corp. Składa się ono z ukrytego nadajnika radiowego aktywowanego (sygnałem radiowym) przez policję, kiedy zgłosisz zniknięcie swojego samochodu. Nadajnik wysyła sygnał naprowadzający... Czytaj więcej »
Szukanie skradzionego BMW w New Haven było jak granie w grę komputerową, tylko bardziej emocjonujące ponieważ gra była prawdziwa. Ilość kradzieży samochodów zmalała w latach 90-tych XX wieku, ale w ciągu ostatnich kilku lat ponownie wzrosła. W ostatnim roku w USA skradziono 1,2 mln samochodów o wartości 6,4 mld dolarów. Moglibyśmy ustrzec się przed znaczną częścią tych strat. Policja ocenia, że około 20% samochodów jest kradziona z kluczykami w środku. Ludzie zajeżdżają do Dunkin' Donuts, zostawiają włączony silnik i są... Czytaj więcej »
Utrata firmowego samochodu to podwójny problem. Firma traci sporą kwotę pieniędzy, zaś pracownik – narzędzie pracy. Dla przestępcy służbowy pojazd jest łupem równie dobrym, co prywatny samochód „Kowalskiego”. Od dawna pokutuje w Polsce fałszywe przekonanie, że zainteresowanie złodziei samochodami firmowymi jest mniejsze niż samochodami „cywilnymi”. Przekonanie takie wynikało z przeświadczenia, iż pojazdy służbowe są egzemplarzami uboższymi i przede wszystkim mniej zadbanymi. Obecne statystyki jednoznacznie wskazują, że... Czytaj więcej »
Amerykański system odszukał samochód w niecałe 30 minut Auto wcale nie musi być zabezpieczone przed kradzieżą wystarczy, że jest wyposażone w system, który je odnajdzie i pomoże właścicielowi w jego odzyskaniu. Oprócz systemów zabezpieczeń i monitoringu pojazdów, na rynku dostępne są również systemy lokalizacji które zajmują się jedynie poszukiwaniem skradzionych aut, nie zapewniając ich stałego monitoringu, który nie każdemu użytkownikowi jest potrzebny. Do takich właśnie systemów zaliczany jest LoJack. Auto z... Czytaj więcej »
Kilkanaście sekund i narzędzie w postaci stalowego, zahartowanego pręta do wyłamania zamka może wystarczyć złodziejowi, aby ukraść auto. Pod warunkiem, że nic mu w tym nie przeszkodzi. Z pewnością przeszkodą są różnego rodzaju urządzenia zabezpieczające, autoalarmy, blokady, o których wprawdzie nikt nie powie, że gwarantują 100-procentową ochronę, ale to wcale nie znaczy, że są bezużyteczne.   Rys. Paweł Gałka   Zwalczanie kradzieży nie jest łatwe; z ulic, spod domów ciągle giną samochody -... Czytaj więcej »

Strony